FK14C0G2E122J
TDK Corporation
Producto No:
FK14C0G2E122J
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 1200PF 250V C0G RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1200 pF