Hogar / Film Capacitors / FKM2D021001E00HSSD
minImg
FKM2D021001E00HSSD
WIMA
Producto No:
FKM2D021001E00HSSD
Fabricante:
WIMA
Descripción:
FKM 2 0.01 UF 100 VDC 2.5% 4.5X9
En stock : 930
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Plastic, Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2.5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
Ratings -
Series FKM 2
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr WIMA
Capacitance 10000 pF