Hogar / Film Capacitors / FKP0C014700E00JSSD
minImg
FKP0C014700E00JSSD
WIMA
Producto No:
FKP0C014700E00JSSD
Fabricante:
WIMA
Descripción:
FKP 02 4700 pF 63 VDC 5% Standar
En stock : 7426
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 10
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.181" L x 0.181" W (4.60mm x 4.60mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FKP 02
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr WIMA
Capacitance 4700 pF