Hogar / Film Capacitors / FKP2D006801D00KSSD
minImg
FKP2D006801D00KSSD
WIMA
Producto No:
FKP2D006801D00KSSD
Fabricante:
WIMA
Descripción:
CAP FILM 680PF 10% 100VDC RAD
En stock : 20592
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr WIMA
Capacitance 680 pF