Hogar / Film Capacitors / FKS2D011001A00MSSD
minImg
FKS2D011001A00MSSD
WIMA
Producto No:
FKS2D011001A00MSSD
Fabricante:
WIMA
Descripción:
CAP FILM 1000PF 20% 100VDC RAD
En stock : 5034
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 63V
Mfr WIMA
Capacitance 1000 pF