FLAX20R000F
VPG Foil Resistors
Producto No:
FLAX20R000F
Fabricante:
VPG Foil Resistors
Paquete:
Radial Lead
Descripción:
RES 20 OHM 1% 1/8W RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.264" (6.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.220" L x 0.087" W (5.60mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 20 Ohms
Series FLA
Power (Watts) 0.125W, 1/8W