FMB50DYRD
Sullins Connector Solutions
Producto No:
FMB50DYRD
Descripción:
CONN EDGE DUAL FML 100POS 0.050
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 50
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)