FMC31DRYN-S734
Sullins Connector Solutions
Producto No:
FMC31DRYN-S734
Descripción:
CONN EDGE DUAL FMALE 62POS 0.100
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Number of Rows 2
Number of Positions 62
Color Green
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Full Bellows
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Card Thickness 0.031" (0.79mm)
Number of Positions/Bay/Row 31
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)