FMC65DREN-S93
Sullins Connector Solutions
Producto No:
FMC65DREN-S93
Descripción:
CONN EDGE DUAL FML 130POS 0.100
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Number of Rows 2
Number of Positions 130
Color Green
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 65
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)