FOD3150ASD
onsemi
Producto No:
FOD3150ASD
Fabricante:
onsemi
Paquete:
8-SMD
Descripción:
OPTOISO 5KV 1CH GATE DRIVER 8DIP
En stock : 890
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1000
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Rise / Fall Time (Typ) 60ns, 60ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 20kV/µs
Voltage - Isolation 5000Vrms
Approval Agency UL
Current - Peak Output 3A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SMD
Pulse Width Distortion (Max) 300ns
Series -
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Technology Optical Coupling
Voltage - Output Supply 15V ~ 30V
Mfr onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Package Tape & Reel (TR)
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 500ns, 500ns
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA
Base Product Number FOD3150
Current - Output High, Low 2A, 2A