FP-BNCCJ-75
To-Conne Co., Ltd. (TYC)
Producto No:
FP-BNCCJ-75
Descripción:
F MALE TO BNC FEMALE ADP 75 OHM
En stock : 21
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Center Contact Plating Gold
Dielectric Material -
Center Contact Material Phosphor Bronze
Ingress Protection -
Mating Cycles -
Conversion Type Between Series
Center Gender Female to Male
Product Status Active
Convert To (Adapter End) F Plug, Male Pin
Includes -
Mfr To-Conne Co., Ltd. (TYC)
Style Straight
Features -
Convert From (Adapter End) BNC Jack, Female Socket
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Insertion Loss -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Bayonet Lock, Threaded
Adapter Type Plug to Jack
Mounting Feature -
Series -
Body Material Brass
Package Retail Package
Body Finish Nickel
Impedance 75Ohm
Frequency - Max 3 GHz