FPS2B-0R025F1
Riedon
Producto No:
FPS2B-0R025F1
Fabricante:
Riedon
Paquete:
D²PAK
Descripción:
RES 0.025 OHM 1% 1.5W D2PAK
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.161" (4.10mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.500" L x 0.400" W (12.70mm x 10.16mm)
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package D²PAK
Resistance 25 mOhms
Series FPS
Power (Watts) 1.5W