Hogar / Crystals / FPXLF073-20
minImg
FPXLF073-20
Fox Electronics
Producto No:
FPXLF073-20
Fabricante:
Fox Electronics
Descripción:
CRYSTAL 7.3728MHZ 20PF SMD
Guía del usuario
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±50ppm
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.146" (3.70mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.181" W (12.50mm x 4.60mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
Ratings -
Series FPXLF
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr Fox Electronics
Frequency 7.3728 MHz