FRU135-30F
RFE/Fuzetec
Producto No:
FRU135-30F
Fabricante:
RFE/Fuzetec
Descripción:
RESETTABLE FUSE - PPTC RADIAL LE
En stock : 990
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 50
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.35 A
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.350" L x 0.118" W (8.90mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 130 mOhms
Series FRU
Type -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 40 mOhms
Mfr RFE/Fuzetec
Current - Trip (It) 2.7 A