FS48-023-C2
Triad Magnetics
Producto No:
FS48-023-C2
Fabricante:
Triad Magnetics
Descripción:
PWR XFMR LAMINATED 1.1VA TH
Guía del usuario
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 23.80mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4200Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 34.93mm L x 28.58mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 46mA, Series 23mA
Weight 0.17 lb (77.11 g)
Primary Winding(s) Dual
Series Split Pack™, Class 2/3, FS
Type Laminated Core
Power - Max 1.1VA
Mfr Triad Magnetics
Package Tube
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 24V, Series 48V