FSA150024A
Inventus Power
Producto No:
FSA150024A
Fabricante:
Inventus Power
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.00" L x 3.00" W x 1.22" H (127.0mm x 76.2mm x 30.9mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 6.3 A
Series FSA150 (150W)
Power (Watts) 150W (180W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 91%
Mfr Inventus Power
Features Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC