Hogar / Fuses / FSD-100MA
minImg
FSD-100MA
OptiFuse
Producto No:
FSD-100MA
Fabricante:
OptiFuse
Descripción:
FUSE GLASS 100MA 250VAC 5X20MM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.0018
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CSA, cURus, KC, SEMKO, VDE
Current Rating (Amps) 100 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Product Status Active
Series FSD
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V