FSP040-DAAN3
FSP Technology Inc.
Producto No:
FSP040-DAAN3
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 40W
En stock : 118
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.33" L x 1.97" W x 1.26" H (110.0mm x 50.0mm x 32.0mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 1.67A
Series FSP040-DAAN3 (40W)
Power (Watts) 40 W
No Load Power Consumption 500mW
Region Utilized International
Cord Length 47" (1.20m)
Efficiency 89%
Voltage - Output 24V
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr FSP Technology Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC