FSP065-DACM1
FSP Technology Inc.
Producto No:
FSP065-DACM1
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
En stock : 94
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class II)
Output Connector -
Approval Agency CE, cURus, TUV
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 5.08" L x 2.01" W x 1.22" H (129.0mm x 51.0mm x 30.9mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 2.71A
Series FSP065 (65W)
Power (Watts) 65 W
No Load Power Consumption 210mW
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency 87%
Voltage - Output 24V
Standard Number 60601-1
Mfr FSP Technology Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC