Hogar / LED Drivers / FSP150-SZAE(070)DG
minImg
FSP150-SZAE(070)DG
FSP Technology Inc.
Producto No:
FSP150-SZAE(070)DG
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 125-280V 540
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 50°C (With Derating)
Voltage - Input (Max) 305VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 500 V
Approval Agency CE, cULus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.62" L x 2.68" W x 1.53" H (219.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 700mA
Ratings IP67
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 108VAC
Series Programmable (150W)
Power (Watts) 150 W
Type Constant Current
Efficiency 92%
Voltage - Output 125 ~ 280V