FSP250-H24-A24
FSP Technology Inc.
Producto No:
FSP250-H24-A24
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 150W
En stock : 61
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 91%
Mfr FSP Technology Inc.
Features PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.00" L x 2.00" W x 1.28" H (101.6mm x 50.8mm x 32.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10.42 A
Series FSP250-H24 A (250W)
Power (Watts) 150W (250W Forced Air)