FT-63ETV104
Nidec Components Corporation
Producto No:
FT-63ETV104
Descripción:
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Square - 0.276" x 0.276" Face (7.00mm x 7.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 100 kOhms
Series FT-63
Power (Watts) 0.5W, 1/2W