FWE030005A-10B
Inventus Power
Producto No:
FWE030005A-10B
Fabricante:
Inventus Power
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 30W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CB, CE, cURus, GS, TUV
Input Connector IEC 320-C6
Size / Dimension 3.53" L x 1.92" W x 0.99" H (89.6mm x 48.8mm x 25.2mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.441 lb (200.03 g)
Current - Output (Max) 6A
Series FWE030 (30W)
Power (Watts) 30 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized North America
Cord Length 48" (1.22m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 5V
Mfr Inventus Power
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC