FWP-2.5A14FA
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
FWP-2.5A14FA
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 2.5A 700VAC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency CE, CSA, UR
Current Rating (Amps) 2.5A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 200kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.563" Dia x 2.000" L (14.30mm x 50.80mm)
Product Status Active
Series FWP
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 700 VAC