Hogar / Fuses / FXG-300MA
minImg
FXG-300MA
OptiFuse
Producto No:
FXG-300MA
Fabricante:
OptiFuse
Descripción:
FUSE BRD MNT 300MA 250VAC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.008507
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency CSA, cURus
Current Rating (Amps) 300 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 30A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.290" L (2.80mm x 7.37mm)
Product Status Active
Series FXG
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250 V