Hogar / Ceramic Capacitors / GCM1885G2A470FA16D
minImg
GCM1885G2A470FA16D
Murata Electronics
Producto No:
GCM1885G2A470FA16D
Descripción:
CAP CER 47PF 100V X8G 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient X8G
Series GCM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 47 pF