GLM110-524
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
GLM110-524
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 5V 75W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required Yes
Approval Agency CE, CSA, TUV, UR
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.00" L x 4.25" W x 1.30" H (177.8mm x 108.0mm x 33.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 2
Current - Output 2 1.5 A
Current - Output 1 3.2 A
Series GLM110 (110W)
Power (Watts) 75W (110W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 85%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC