GM5UR95200A
Sharp Microelectronics
Producto No:
GM5UR95200A
Paquete:
3528
Descripción:
LED RED CLEAR 3528 SMD
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 660nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle -
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 80mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 1.90mm
Supplier Device Package 3528
Lens Style Round with Flat Top
Series -
Package / Case 2-PLCC
Mfr Sharp Microelectronics
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.85V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak -
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.40mm Dia