GPFM115-28G
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
GPFM115-28G
Descripción:
AC/DC CONVERTER 28V 80W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.25" L x 3.30" W x 1.50" H (133.4mm x 83.8mm x 38.1mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 2.9 A
Series GPFM115 (115W)
Power (Watts) 80W (115W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 81%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, PFC, Remote Sense, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC