Hogar / Ceramic Capacitors / GQM1875C2E100FB12D
minImg
GQM1875C2E100FB12D
Murata Electronics
Producto No:
GQM1875C2E100FB12D
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 10PF 250V NP0 0603
En stock : 6823
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GQM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 pF