Hogar / Ceramic Capacitors / GQM1885C2A2R7BB01D
minImg
GQM1885C2A2R7BB01D
Murata Electronics
Producto No:
GQM1885C2A2R7BB01D
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GQM
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.7 pF