Hogar / Ceramic Capacitors / GQM2195C2A2R7BB01D
minImg
GQM2195C2A2R7BB01D
Murata Electronics
Producto No:
GQM2195C2A2R7BB01D
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 2.7PF 100V C0G/NP0 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GQM
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2.7 pF