Hogar / Ceramic Capacitors / GR431A7U2J152JWC2D
minImg
GR431A7U2J152JWC2D
Murata Electronics
Producto No:
GR431A7U2J152JWC2D
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 1500PF 630V U2J 1206
En stock : 4000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 630V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient U2J
Product Status Active
Ratings -
Series GR4
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1500 pF