Hogar / Ceramic Capacitors / GRM0225C1C150JD05D
minImg
GRM0225C1C150JD05D
Murata Electronics
Producto No:
GRM0225C1C150JD05D
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 15PF 16V C0G/NP0 01005
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Package / Case 01005 (0402 Metric)
Thickness (Max) 0.009" (0.22mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 15 pF