Hogar / Ceramic Capacitors / GRM033C80J563ME84D
minImg
GRM033C80J563ME84D
Murata Electronics
Producto No:
GRM033C80J563ME84D
Descripción:
CAP CER 0.056UF 6.3V X6S 0201
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Active
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.056 µF