Hogar / Ceramic Capacitors / GRM033R71A472JA01D
minImg
GRM033R71A472JA01D
Murata Electronics
Producto No:
GRM033R71A472JA01D
Descripción:
CAP CER 4700PF 10V X7R 0201
En stock : 12488
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4700 pF