Hogar / Ceramic Capacitors / GRM155C80J154KE01D
minImg
GRM155C80J154KE01D
Murata Electronics
Producto No:
GRM155C80J154KE01D
Descripción:
CAP CER 0.15UF 6.3V X6S 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X6S
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.15 µF