Hogar / Ceramic Capacitors / GRM15X5C1E221JDB4D
minImg
GRM15X5C1E221JDB4D
Murata Electronics
Producto No:
GRM15X5C1E221JDB4D
Descripción:
CAP CER 220PF 25V C0G/NP0 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.012" (0.30mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 220 pF