Hogar / Ceramic Capacitors / GRM1885C2A821JA01D
minImg
GRM1885C2A821JA01D
Murata Electronics
Producto No:
GRM1885C2A821JA01D
Descripción:
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 0603
En stock : 6738
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 820 pF