Hogar / Ceramic Capacitors / GRM1886T1HR90CD01D
minImg
GRM1886T1HR90CD01D
Murata Electronics
Producto No:
GRM1886T1HR90CD01D
Descripción:
CAP CER 0.9PF 50V T2H 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient T2H
Product Status Obsolete
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.9 pF