Hogar / Ceramic Capacitors / GRM2165C1H272FA01D
minImg
GRM2165C1H272FA01D
Murata Electronics
Producto No:
GRM2165C1H272FA01D
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 2700PF 50V C0G/NP0 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series GRM
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 2700 pF