Hogar / Ceramic Capacitors / GRM216D71C105MA12D
minImg
GRM216D71C105MA12D
Murata Electronics
Producto No:
GRM216D71C105MA12D
Descripción:
CAP CER 1UF 16V X7T 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7T
Product Status Not For New Designs
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 1 µF