Hogar / Ceramic Capacitors / GRM2196R2A151JZ01D
minImg
GRM2196R2A151JZ01D
Murata Electronics
Producto No:
GRM2196R2A151JZ01D
Descripción:
CAP CER 150PF 100V R2H 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient R2H
Product Status Obsolete
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 150 pF