Hogar / Ceramic Capacitors / GRM21A5C2E271JW01D
minImg
GRM21A5C2E271JW01D
Murata Electronics
Producto No:
GRM21A5C2E271JW01D
Descripción:
CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 0805
En stock : 6835
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 270 pF