Hogar / Ceramic Capacitors / GRM3195C2A123JA01D
minImg
GRM3195C2A123JA01D
Murata Electronics
Producto No:
GRM3195C2A123JA01D
Descripción:
CAP CER 0.012UF 100V C0GNP0 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.012 µF