Hogar / Ceramic Capacitors / GRM31A5C3A151JW01D
minImg
GRM31A5C3A151JW01D
Murata Electronics
Producto No:
GRM31A5C3A151JW01D
Descripción:
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1206
En stock : 6570
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 150 pF