Hogar / Ceramic Capacitors / GRM31CR71C106MAC7L
minImg
GRM31CR71C106MAC7L
Murata Electronics
Producto No:
GRM31CR71C106MAC7L
Descripción:
CAP CER 10UF 16V X7R 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 10 µF