Hogar / Ceramic Capacitors / GRM32ER61A476KE20L
minImg
GRM32ER61A476KE20L
Murata Electronics
Producto No:
GRM32ER61A476KE20L
Descripción:
CAP CER 47UF 10V X5R 1210
En stock : 140042
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 47 µF