Hogar / Ceramic Capacitors / GRM32RR71C475MC01L
minImg
GRM32RR71C475MC01L
Murata Electronics
Producto No:
GRM32RR71C475MC01L
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 4.7UF 16V X7R 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series GRM
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.079" (2.00mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4.7 µF