Hogar / Ceramic Capacitors / GRT033C81C104KE01D
minImg
GRT033C81C104KE01D
Murata Electronics
Producto No:
GRT033C81C104KE01D
Fabricante:
Murata Electronics
Descripción:
CAP CER 0.1UF 16V X6S 0201
En stock : 13300
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X6S
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series GRT
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Murata Electronics
Capacitance 0.1 µF